Grüner Veltliner Federspiel Weissenkirchen, Jäger

Kód: 1052305
620 Kč
Skladem
Vychlazení

Vína Jäger jsou krystalicky čistá, svěží, aromaticky komplexní s extrémně dynamickou pitelností. Jsou to vína suchá, dlouhá, chuťově plná, vyvážená, dlouhověká a to vše s přirozenou lehkostí krásné baletky. Svou kvalitou a stylem patří mezi naprostou špičku Wachau.

Pro více informací zde

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Jäger se nachází v malebné vinařské vesničce Weissenkrichen v srdce nejslavnější vinařské oblasti Rakouska – Wachau, která je díky specifickým půdním a klimatickým vlastnostem tou nejvhodnější pro pěstování révy na Dunaji. Již po mnoho generací klade rodinné vinařství Jäger velký důraz na udržitelnost zdrojů. V současné době vinařství vede Roman Jäger. Vinice má v nejlepších polohách Weissenkirchenu, vlastní 11hektrarů a vína tvoří pouze z vlastních hroznů. Práci ve vinice věnuje mnoho péče a lásky a jednotlivé polohy individuálně obhospodařuje s velkým citem, pro typologii půdy a vysazené odrůdy. Vinice jsou v příkrých svazích, často na kamenných terasách, které vytvářejí specifické mikroklima. Díky šetrnému zpracování hroznů při sklizni, citlivému a minimalistickému školení vín si vína zachovávají přirozený aromatický výraz a precizní odrůdovou a traťovou ryzost. 

 Popis:
Štěrkovité půdy dávají vínu křehkou minerálnost, jemnost a rovnováhu v chuti s typickou jemnou pepřovitostí. Víno je jemně ovocné, velice vybízivé k pití, elegantní s jemnými tóny broskví.

Doporučené pokrmy:
Jemné předkrmy, pomazánky, party víno, i samotné. Jemné úpravy ryb a plodů moře. Teplota podávání 8/10 ° C

Pro více informací zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země: Rakousko
Region: Weinland / Niederösterreich / Wachau
Vinařství: Jäger
Odrůda: Veltlínské zelené
Obsah alkoholu: 12-14%
Objem: 0,75l
Balení: Láhev

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: