Riesling Bruno Trocken QbA, Karthäuserhof

Kód: 1052359
677 Kč
Skladem (>5 ks)
Vychlazení

Moselský, šťavnatý, suchý ryzlink s příjemnou mineralitou, vůní citrusů a žlutého ovoce. Jedinečností u této láhve vína není pouze její obsah, ale i umístění viněty. Její umístění není žádná náhoda, ale čirý praktický záměr. Aby mělo víno tu správnou teplotu, chladilo se už před 120 lety v potoku, který protéká přímo pod vinařstvím. To mělo ale bohužel pokaždé za následek odplavení vinět. A tak vzniklo originální víno jedinečné chuti a ještě originálnějšího vzhledu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karthäuserhof – Kolébka světově proslulých Ryzlinků

Vinařství Karthäuserhof je idylicky zasazené do malého údolí potoka Eitelsbah, nedaleko Trieru u řeky Ruwery. Je to magické místo a slavnou ikonou velké tradice německého Ryzlinku.

Monopolní vinice Karthauserhofberg se nachází přímo nad vinařstvím, kde příroda dává ryzlinku jedinečný charakter a aromatickou mnohovrstevnost. Zdejší ryzlinky jsou hravě skotačivé a zároveň hluboce komplexní vína. Ryzí, kristalické, noblesní. Nezamněnitelná v mládí a zcela vyjímečná při delším zrání. V roce 1335 vinařství založili mniši Karthauserhof a od roku 1811 jej vlastní a vína tvoří rodina Rautenstrauch, která svá vína s tipickou hrdelní etiketou proslavila po celém světě. Vína se vyjadřují silnou mineralitou, která jim umožňuje dlouhé zrání. Patří mezi noblesní Ryzlinky Německa celého spektra od suchých svěžích vín, po noblesní a aristokratická vína Grosses Gewachs (GG). Jejich úspěch po staletí stvrzují mnohá mezinárodní ocenění a velký respekt odborníků.

Zajímavost: Hrdelní etiketa – majitel vinařství Ahnherr Rautenstrauch si chladíval láhve svého Ryzlinku ve studené pramenní vodě potoku Eitelsbach, který protéká vinařstvím a sklepem. Při tom se vždy odlepily etikety láhví, což majitele velice iritovalo a přimělo ke geniálnímu rozhodnutí, užívat pouze hrdelní etikety, které již přes 100 let zdobí láhve jeho vín a staly se tak v nejlepším slova smyslu skvěle rozpoznatelnou značkou.


Vůně: citrusové plody, limety, žluté ovoce 

Doporučené pokrmy:
Samotné pití, asijské pokrmy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země: Německo
Region: Mosel, Ruwer
Vinařství: BRUNO BY KARTHÄUSERHOF
Odrůda: Riesling
Obsah alkoholu: 10-12%
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Objem: 0,75l
Balení: Láhev

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: